Google Translate
Microsoft Translate
Skriv gärna något här, men för att få svar från klubben och få fram sitt budskap bäst så sök er in på vår Facebooksida istället.
Grattis Bosse och David! Jättebra sprunget! Eftersom de som springer 48 timmars också är med i 24 timmars loppet så är placeringarna 2:a resp 5:a i riksmästerskapet.
Grattis till era förstra 24h-lopp :-)Bra jobbat Bosse och David, 17 resp. 16 mil. Tvåa resp. trea bland herrarna, femma resp. sexa totalt.
...finns här: http://www.jogg.se/?sida=ultraSer ut som det går bra för dom :-)
Lycka till Bosse och David på 24-timmars! Några timmar är redan avklarade, hoppas att det flyter på bra!
Kan rekommendera lassemajaloppet den 12 september. Man kan springa sträckorna 6, 12 samt 23 km. Jag har sprungit samtliga under årens lopp. 12 och 23 km är mestadels i utmanande terräng.Kolla in hemsidan: www.lassemajaloppet.seHa en god tur om någon tänker springa.
Tack för ikväll allihop! Perfekt löparväder och riktigt fina löparinsatser! Grattis till alla nya pers som gjordes och förstås till de nya fina klubbrekorden!
Härligt kämpat alla, nya klubbrekord och många pers.
Riktigt besviken över att jag är också förkyld och kan inte vara med :( Hoppas att ni har haft det riktigt trevligt.
Har åkt på en förkylning och kan därför inte vara med ikväll i Blodomloppet. Då får ni andra mer att äta.. Lycka till alla som springer idag!
Dags o börja röra på sig lite..
Västeras LK
Kontakta oss på
och kolla även in oss på Instagram
Medlemsbloggar
har du någon? hör av dig!