Google Translate
Microsoft Translate
Skriv gärna något här, men för att få svar från klubben och få fram sitt budskap bäst så sök er in på vår Facebooksida istället.
Kerstin, häftigt att bara ha varit där!!!
Bra kämpat Kerstin, tänk på de positiva upplevelserna du får med dig efter den här resan.
Bra jobbat Kerstin!
Bra kämpat Kerstin trots problemen, tråkigt att det blir så en sån här gång. Det är bara att bita ihop och komma igen.
Det fanns inte en chans att fortsätta tyvärr och jag är så fruktansvärt besviken! Banan var annars fantastisk med hur mycket folk som helst ute och hejade och festade. Ortsborna hade dekorerat husen och gatorna och barnen stod med vattenmuggar och blöta svampar längs med hela banan. Det var en häftig upplevelse (i drygt två mil..)
Ja det blev inte riktigt som jag hade tänkt mig.. Magen började krångla redan efter två mil och trots att jag hällde i mig all vätska jag såg rann den ut fortare än den kom in och jag spenderade flera minuter per varv på toaletten. Efter 6 mil mådde jag riktigt dåligt, la mig på gräset en halvtimme och fick i mig massor med vätska och salt. Jag piggnade till snabbt och gjorde ett försök att springa vidare och benen svarade bra men magen höll bara en km innan jag fick kasta mig in i buskarna.
Kerstin bra kämpat ; )
Bra kämpat Kerstin!
12h blev 10h istället, mycket tack vare min stenhårda coach(läs min fru) som helt sonika åkte ifrån mig när jag var påväg att kliva av efter 8h. Så tack vare henne fick jag ändå ihop ett helt godkänt resultat 8mil, på 10h. Jätte roligt att starta mitt i natten med nattlampa ihop med likasinnade, vi var fyra som startade. Pär.M, Per.J och Robert.B att det sen dök upp lite folk titt som tätt var ett stort plus. så tack alla som kom och hjälpte mig runt idag.
Det var synd att missa Per och Robert, men det var väldigt trevlig att få springa några varv med David och Alba. Blev drygt 8km för Mikael (den yngre) och jag, men han är supernöjd att han fick vara med ett tag :-)Lycka till till de som ska springa imorgon också!
Västeras LK
Kontakta oss på
och kolla även in oss på Instagram
Medlemsbloggar
har du någon? hör av dig!