Hoppa till sidans innehåll

Holaveden Ultra

07 OKT 2013 17:10
Mikael Fridholm och Göran Palmgren tog sig ner till Tranås för att springa 52km i småländskt skogslandskap, den enda som finns med i resultatlistan är Mikael så vad som hände med Göran är fortfarande en gåta... Nedan ser ni några resultat från herrarnas 52km lopp:
  • Skapad: 07 OKT 2013 17:10

Alla resultat ser ni här

Start Gränna (0) Botilstorp (17000) Avlången (33000) Katarp (44000) Mål Örsbäcken (51500)
278 Philip von Rosen
Hässelby sk
00:00:00 01:23:00 02:30:00 03:15:00 03:51:50
218 Enar Andersson
Göteborg
00:00:00 01:26:00 02:34:00 03:21:00 03:59:42
299 Fredrik Gustavsson
Mölndal Indoor
00:00:00 01:26:00 02:34:00 03:24:00 04:08:25
240 Fredrik Gustafsson
Strängnäs Skidklubb
00:00:00 01:26:00 02:38:00 03:29:00 04:09:46
269 Niklas Gavelfält
Hantverksproffsen
00:00:00 01:29:00 02:39:00 03:29:00 04:13:25
246 Jimmy Jacobsson
Falkenberg Allstars
00:00:00 01:26:00 02:39:00 03:31:00 04:15:33
287 Jacob Nyström
IFK Österbymo
00:00:00 01:26:00 02:35:00 03:29:00 04:17:45
286 Johan Steene
Team Teqnion
00:00:00 01:36:00 02:58:00 03:49:00 04:30:06
260 Daniel Martinsson
Männen från urskogen
00:00:00 01:29:00 02:43:00 03:42:00 04:39:42
248 Tobias Johansson
Falkenberg Allstars
00:00:00 01:26:00 02:42:00 03:49:00 04:43:25
239 Mikael Fridholm
Västerås LK
00:00:00 01:40:00 03:05:00 04:03:00 04:50:27
268 Jonas Olevik
Edsbyns OK
00:00:00 01:29:00 02:57:00 04:01:00 04:53:47
258 Thomas Ljung
IK Ymer
00:00:00 01:26:00 02:37:00 04:02:00 04:58:16
266 Fredrik Nilsson
Ok Njudung
00:00:00 01:30:00 03:11:00 04:10:00 04:58:32
259 Peter Lönn
Växjö LK
00:00:00 01:41:00 03:04:00 04:08:00 05:00:05
300 Rasmus Westergren
Team Settlers
00:00:00 01:40:00 03:06:00 04:14:00 05:03:03
224 Jonas Brantvall
Kimstad GoIF
00:00:00 01:31:00 03:05:00 04:13:00 05:03:10
291 Martin Jelvestam
Jönköping
00:00:00 01:36:00 03:00:00 04:09:00 05:03:10
236 Johannes Evers
Mälarö SOK
00:00:00 01:36:00 03:02:00 04:07:00 05:03:10
292 Mats Jacobsson
Göteborg
00:00:00 01:46:00 03:13:00 04:17:00 05:07:01
285 Lars Norén
Lidan Tri Club
00:00:00 01:40:00 03:03:00 04:06:00 05:07:10
230 Henrik Danielsson
IK Nocout.se
00:00:00 01:46:00 03:17:00 04:18:00 05:08:06
283 Per Östlund
IK NocOut.se
00:00:00 01:44:00 03:13:00 04:21:00 05:19:18
217 Kalle Abrahamsson
IK Nocout.se
00:00:00 01:44:00 03:25:00 04:27:00 05:19:18
280 Micke Wigstrand
Tranås
00:00:00 01:44:00 03:14:00 04:21:00 05:19:20
293 David Ardegård
Stigarna.se
00:00:00 01:46:00 03:16:00 04:28:00 05:26:55
275 Mårten Sundin
Mälarö SoK
00:00:00 01:46:00 03:16:00 04:27:00 05:34:02
243 Daniel Holmberg
Höglandsklättrarna
00:00:00 01:30:00 03:23:00 04:40:00 05:34:03
262 Joacim Martinsson
Växjö löparklubb
00:00:00 01:30:00 03:15:00 03:32:00 05:34:07
241 Kristoffer Hellberg
Akele
00:00:00 01:44:00 03:13:00 04:31:00 05:34:13
290 Hampus Fransson
Lund
00:00:00 01:50:00 03:19:00 04:35:00 05:35:33
276 Daniel Svensson
IK Akele
00:00:00 01:50:00 03:23:00 04:36:00 05:35:42
242 Anders Herngren
IFK Skövde FIK
00:00:00 01:50:00 03:22:00 04:35:00 05:36:15
220 Elias Larsson
338 Småland
00:00:00 01:50:00 03:27:00 04:43:00 05:41:15
265 Staffan Neth
Happy Feet
00:00:00 01:45:00 03:22:00 04:39:00 05:41:39
221 Johan Badenfelt
Falkenberg Allstars
00:00:00 01:26:00 03:02:00 04:33:00 05:43:38
247 Jesper Johansson
Vegan Runners IK
00:00:00 01:45:00 03:30:00 04:55:00 05:53:30
277 Jan Söderkvist
Täby
00:00:00 02:07:00 03:48:00 04:57:00 05:58:14
249 Ronny Karlsson
IK NocOut.se
00:00:00 01:54:00 03:41:00 05:02:00 06:08:08
264 Mattias Mohlin
Sösdala
00:00:00 02:00:00 03:41:00 05:15:00 06:23:17
274 Dag Forsén
Kolmården MTB
00:00:00 01:48:00 03:36:00 05:09:00 06:23:20
263 Marcus Mohlin
Jönköping
00:00:00 02:00:00 03:56:00 05:22:00 06:28:00
281 Khedron Wilk
Team Wilk
00:00:00 02:16:00 04:10:00 05:35:00 06:35:10
257 Mats Liljegren
Team Skavsåret IF
00:00:00 02:16:00 04:04:00 05:16:00 06:37:37
244 Johan håkansson
göteborgs sk
00:00:00 01:59:00 03:48:00 05:22:00 06:38:30
273 Ludvig Rylander
Stockholm
00:00:00 01:45:00 03:25:00 05:14:00 06:39:31
234 Johan Eklund
Tranås
00:00:00 02:03:00 04:16:00 06:08:00 07:11:37
250 Rikard Kelloniemi 
Team Ultra Sweden/Halmstad
00:00:00 02:22:00 04:29:00 06:02:00 07:23:50
271 Kjell Persson
Navåsens FK
00:00:00 02:16:00 04:40:00 05:42:00 08:31:41
Skribent: Roger Carlsson
Epost: This is a mailto link

 

 Kontakta oss på This is a mailto link

och kolla även in oss på Instagram

Medlemsbloggar

 klicka in och läs!

har du någon? hör av dig!

Postadress:
Västerås LK - Friidrott
Lennart Wirsäll, Kryddgårdsgatan 3D
72460 Västerås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info