Hoppa till sidans innehåll

Bislett 24h

01 DEC 2013 17:00
Resultat från Bisletts 24 timmars lopp den 30 November.
  • Skapad: 01 DEC 2013 17:00

Pls
Stnr
Navn
Klasse
Klubb
Distanse
Detaljer
1 134 Bjørn Tore Kronen Taranger (NOR) M 23-34 FIK BFG BERGEN 247797
2 37 Johan Steene (SWE) M 40-44 TEAM TEQNION 242401
3 85 Per Audun Heskestad (NOR) M 55-59 FIL AKS 236964
4 31 Peter Tubaas (NOR) M 40-44 STORD IL 235386
5 16 Lars Dørum (NOR) M 60-64 SPIRIDON LLL 229301
6 89 Gjermund Sørstad (NOR) M 23-34 IF STURLA 225687
7 117 Andreas Falk (SWE) M 35-39 FÖRSVARETS SPORTKLUBB 225542
8 64 Ken Hakata (JPN) M 40-44 IF LINNÉA 217684
9 136 Jesper Fägersten (SWE) M 45-49 UDDEVALLA SK 216035
10 139 Rune Solheim (NOR) M 35-39 LÆRDAL IL 212582
11 46 Hans Edgard Rakeie (NOR) M 35-39 ÅSKAMERATENE 209963
12 55 Christer Svensson (SWE) M 40-44 VÄXJÖ AIS 209843
13 91 Emmanouil Psaradakis (GRC) M 50-54 RETHYMNON RUNNING CLUB 207507
14 2 Jin Cao (CHN) M 35-39 NORGES BANK SPORTS ASSOC 206610
15 90 Ole Arne Eiksund (NOR) M 45-49 SK VIDAR 204616
16 67 Silvio Cannava (SWE) M 45-49 IF LINNEA 203905
17 1 Marius Jørgensen (NOR) M 35-39 SPORTSKLUBBEN RYE 200570
18 93 Antonio Tallarita (ITA) M 50-54   200449
19 72 Mikael Jonsson (SWE) M 45-49 VÄSTERÅS LÖPARKLUBB 193652
20 135 Harald Sverdrup-Thygeson (NOR) M 55-59 SPIRIDON LLL 184946
21 48 Jon Olsen (NOR) M 35-39 HØYBRÅTEN OG STOVNER I 184019
22 13 Tor Idar Lillekroken (NOR) M 45-49 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 183509
23 121 Kjartan Medle (NOR) M 35-39 SK RYE 181830
24 126 Per Johansson (SWE) M 40-44 SUNDSVALLS OK 180180
25 49 Jostein Lundgaard (NOR) M 45-49 RAUFOSS IL 178371
26 17 Knut Eraker Hole (NOR) M 40-44 HADELAND FIK 178000
27 50 Einar Iversen (NOR) M 55-59 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 173566
28 77 Bjarte Boye (NOR) M 45-49 BUB-BERGEN 173175
29 29 Jan-Erik Ramström (SWE) M 50-54 STOCKHOLM LÅNGDISTANSKL 172381
30 69 Christer Tinnerholm (SWE) M 45-49 BBQ-VILLAGERUNNERS 172154
31 3 Henrik Pehrson (SWE) M 35-39 ESIK / RUNDAY 171326
32 95 Roy Kaurin (NOR) M 23-34   167240
33 34 Kristian Waalen (NOR) M 60-64 SPIRIDON LLL 165803
34 19 Sonny Olsson (SWE) M 40-44 VATTUDALENS LDK 165482
35 97 Stefan Olsson (SWE) M 45-49 TEAM ULTRASWEDEN 165075
36 100 Jonas Brantvall (SWE) M 40-44 KIMSTAD GOIF 164892
37 14 Rune Thorbjørnsen (NOR) M 40-44 SPIRIDON LLL 164249
38 98 Inge Asbjørn Haugen (NOR) M 60-64 HORNINDAL IL 162758
39 137 Sondre Amdahl (NOR) M 40-44 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 161616
40 54 Kjell Skogvang (NOR) M 65-69 SPIRIDON 161070
41 129 Anders Sandegård (SWE) M 40-44 GLANS IS 159732
42 76 Lars Erik Øde (NOR) M 40-44 MOSS POLITIIDRETTSLAG 159613
43 78 Jonas Wängberg (SWE) M 40-44 VÄSTERÅS LK 155610
44 65 Knut Kronstad (NOR) M 60-64 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 153243
45 21 Leif Abrahamsen (NOR) M 40-44 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 152661
46 4 Nils Hjelle (NOR) M 45-49 SPIRIDON LLL 151788
47 62 Jan Olav Dagsvik (NOR) M 40-44 OGNDAL 151595
48 123 Thomas Steenberg (DEN) M 40-44 TEAM ECCO 150747
49 107 Henning Lauridsen (NOR) M 45-49   150696
50 125 Henning Olsrud (NOR) M 23-34 SK RYE 150696
51 35 Jonas Davidsson (SWE) M 40-44 IF LINNEA 150150
52 130 Kim Johannesen (NOR) M 23-34 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 150150
53 105 Stian Løkken (NOR) M 35-39 ROMERIKE ULTRALØPEKLUBB 150150
54 43 Per Johansson (SWE) M 45-49 VÄSTERÅS LÖPARKLUBB 150150
55 26 Frode Høgset (NOR) M 40-44 HAKALLESTRANDA KONDISJON 143978
56 6 Helge Reinholt (NOR) M 45-49 TREUNGEN IL 141737
57 68 Torbjørn Helland (NOR) M 35-39 FIL AKS 77 139933
58 80 Ståle Aas (NOR) M 35-39 SPIRIDON LLL 138684
59 53 Johan Börjesson (SWE) M 35-39 AXA SPORTS CLUB 134316
60 118 Bertil Palmqvist (SWE) M 65-69 BÄLINGE IF 122590
61 70 Tom-Erik Jægersborg (NOR) M 45-49 TEAM HUNTERSCASTLE 120666
62 110 Ole Jeppesen (DEN) M 40-44 PINEN OG PLAGEN 120120
63 30 Per Olav Bøyum (NOR) M 35-39 SYRIL IL 116298
64 23 Sigvard Koplimäe (SWE) M 60-64 TEAM ULTRASWEDEN LK 113848
65 81 Joar Flynn Jensen (NOR) M 45-49 SKI IL FRIIDRETTSKLUBB 113022
66 104 Erik Hou (DEN) M 50-54 PINEN OG PLAGEN 111384
67 22 Øistein Ackenhausen (NOR) M 65-69 SPIRIDON LLL 110907
68 24 Håkon Lie (NOR) M 20-22 ÅMDAL IL 104381
69 45 Jan Sneisen (NOR) M 60-64 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 101625
70 114 Kenneth Eliasson (SWE) M 50-54 STOCKHOLMS LDK 101576
71 140 Inge Hasund (NOR) M 35-39 RUSTAD IL 101556
72 15 Arne Chr Folmer (NOR) M 45-49 HALDEN IL 101010
73 73 Even Nedberg (NOR) M 35-39   101010
74 74 Lars Egil Saastad (NOR) M 40-44 MOSS POLITIIDRETTSLAG 101010
75 132 Claudio D'eugenio (NOR) M 35-39 ULLENSAKER/KISA IL 91131
76 102 Bjarne Brynning (NOR) M 55-59 HORTEN OC 90090
77 12 Einar Gautun (NOR) M 45-49 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 90090
78 115 Tommy Swärdh (SWE) M 55-59 VI SOM SPRINGER 89544
79 87 Andreas Wang (NOR) M 20-22   80808
80 52 Peter Leisted Bøgevig (DEN) M 40-44 TIF 80262
81 142 Tommy Støa (NOR) M 40-44 ÅSKAMERATENE / HYTTEPLA 79170
82 116 Even Hjartholm (NOR) M 35-39 WWW.IDRETTSFOTOGRAFEN.NO 73710
83 101 Kenny Wallström (SWE) M 55-59   73164
84 8 Alex Hansen (NOR) M 35-39 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 69888
85 25 Andreas Gossner (NOR) M 40-44 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 68250
86 84 Asbjørn Myhre (NOR) M 23-34 FLEKKEFJORD IF 66066
87 88 Niklas Larsson (SWE) M 35-39 LK TV-88 64974
88 141 Kent Møller (DEN) M 35-39 DUUL.DK 64428
89 119 Runar Thorstensen (NOR) M 40-44 ROMERIKE ULTRALØPERKLUB 63882
90 79 Lars Baklid (NOR) M 45-49 KONNERUD IL 61152
91 99 Jonathan Bevan (NOR) M 23-34 NERDFACTORY 51324
92 75 Tobias Lindström (SWE) M 23-34 IF GÖTA 36036
93 124 Sarosh Nabi (NOR) M 23-34   35490
94 83 Mons Øyvind Tingelstad (NOR) M 55-59 TYNSET IF 33852
Skribent: Roger Carlsson
Epost: This is a mailto link

 

 Kontakta oss på This is a mailto link

och kolla även in oss på Instagram

Medlemsbloggar

 klicka in och läs!

har du någon? hör av dig!

Postadress:
Västerås LK - Friidrott
Daniel Allard, Bohusvägen 23
72244 Västerås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info