Hoppa till sidans innehåll

Västerås halvmara

30 SEP 2012 11:13
För 11:e gången arrangerades Västerås halvmara i Rocklundaskogen.
  • Skapad: 30 SEP 2012 11:13

Resultat från loppet finns på denna sida.

Per Johansson fotograferade. Hans bilder från loppet finns här.

 

Placering     Namn     TID     Bolag/Klubb
1    Anders Österlund    1.11.32    Västerås SOK
2    Roger Carlsson    1.23.38     
3    Anders Wigzell    1.24.52    Sundbyberg
4    Pär Muhr    1.25.09    Västerås Löparklubb
5    Jonas Lindegren    1.25.20    Västerås SOK
6    Per-Olov Andersson    1.25.43    IFK Västerås Skidklubb
7    Daniel Allard    1.26.08    Eskilstuna.
8    Tommy Wikström    1.27.07    Västerås Löparklubb
9    Jesper Sahlstedt    1.27.35     
10    Mikael Jonsson    1.28.20    ABB Robotics
11    Rikhard Hänninen     1.29.29    Vilsta IK
12    Kim Christensen       1.29.30     
13    Bo Johansson    1.31.06    Västerås Löparklubb
14    William Linnefell    1.31.58    Running Relations.
15     Kerstin Rosenqvist      1.32.10     Västerås Löparklubb
16    Patrik Samuelsson    1.32.30     
17    Jonas Branting    1.32.51    Vilsta IK
18    Dan Rylander    1.33.42    ABB Robotics
19    Anders Malmquist    1.34.04    Westinghouse
20    Mikael Fridholm    1.34.59    Västerås Löparklubb
21    Stefan Roth    1.35.33    Västerås Löparklubb
22    Gustaf Floström    1.36.24    ABB Robotics
23    Lars-Ove Höök    1.38.48    Västerås Löparklubb
24    Tomas Kristoffersson    1.40.28    ABB/TP2/Ludvika
25    Erik Stenbäck    1.41.55     
26    Tony Larsson    1.42.25    Kungsörs SK
27    Jacob Monah    1.42.53     
28     Elin Genneby     1.43.05     Heby AIF
29    Ismail Kakabaveh    1.43.16     
30    Peter Lundberg    1.43.24    ABB POW
31    Sjoerd Bosga    1.43.50    ABB CRC
32    Stefan Frennemo    1.43.52    ABB APR
33    Thomas Hidman    1.44.01    ABB Robotics
34    Carl Hedman    1.44.24    Västerås Friidrott
35    Anders Blad    1.44.34     
36    Viktor Kangro    1.47.56    Västerås Löparklubb
37    Henrik Zetterberg    1.48.53     Västerås Cykel Klubb
38     Jenny Eliasson     1.49.23     Västerås Löparklubb
39    Mattias Lövenmark    1.49.27    ABB Robotics
40     Patrizia Strandman     1.49.48     
41    Leif Bertils    1.50.02    ABB Machines
42    Daniel R Andersson    1.51.29    ABB Robotics
43    Dan Sintorn      1.51.59     
44    Kristian Johnsson    1.52.16    Västerås Löparklubb
45    Paul-Erik van Gemst               1.52.32    Uppsala
46    Mikael Björkbacka    1.52.46     
47    Robin Granberg    1.53.06     
48    Kim Ahola    1.55.41     
49    John-Fredric Sevebrand    1.56.56     
50    Conny Andersson    1.56.57    Rönnby Oldtimers LöparFörening
51    Henrik Samuelsson    1.57.20     
52     Anna Hagström     1.59.05     
53    Magnus Svevar    1.59.13     
54     Mimmi Andersson     2.02.33     Uppsala
55     Camilla Thörnberg     2.04.02     ABB/HR
56     Elisabet Hallonsten     2.04.49     
57    Andreas Rudin    2.05.15    Vilsta IK
58    Fredrik Pusa    2.05.27    Sundbyberg
59    Jonny Lorenzi    2.10.27    ABB Robotics
60     Celine Allard     2.16.41     Eskilstuna.
61      Christian Graichen    2.18.26     
62    Mats I Johansson    2.21.04    ABB/SAS/COFI
63    Martin Söderberg    Bröt     
64    Anders Lång    Bröt     
65     Karina Larsson     Bröt     
66     Alexina Brännlund     Bröt     
67    Tommy Alkefjärd    Bröt     
68    Arne Nordberg    Bröt     
69     Anna Nordgren     Bröt    

Skribent: Lisette Lundström

 

 Kontakta oss på This is a mailto link

och kolla även in oss på Instagram

Medlemsbloggar

 klicka in och läs!

har du någon? hör av dig!

Postadress:
Västerås LK - Friidrott
Daniel Allard, Bohusvägen 23
72244 Västerås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info