Hoppa till sidans innehåll

Sörmland Ultra

10 OKT 2011 16:41
I helgen gick det några Ultralopp, ett av dem gick längs Sörmlandsleden vilket Jonas deltog i, här nere kan ni se resultaten och en länk till Jonas blogg där han berättar om loppet:
  • Uppdaterad: 10 OKT 2011 16:56

Alla resultat här: http://www.sormlandultra.se/SUM2011_resultat.htm

Jonas blogg: http://jonas.wangberg.se/?p=348

Herrar, de 33 första av 143

Förnamn    
Efternamn    
Klubb             
Född   
Tid             

    Placering  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Daniel Nilsson FK Studenterna   03:21:43 H1                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Mattias Karlsson SLDK 1974 03:35:57 H2                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Mattias Gärdsback FK Studenterna 1978 03:40:17 H3                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Jonas Brantvall Kimstad GoIF 1972 03:52:12 H4                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
  Antonov SPIF   03:57:03 H5                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Lars Hjulström Rockrunners 1970 03:59:47 H6                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Olof Ramhagen Vallentuna FK 1974 04:00:13 H7                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Magnus Bergqvist IF Linnéa   04:00:20 H8                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Tomas Lilja SLDK   04:00:25 H9                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Johan Björklund Hammarby Orientering 1979 04:02:56 H10                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Christian Ritella Team Ultrasweden 1972 04:05:05 H11                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Pelle Karlsson Norra Sköndal 1975 04:06:20 H12                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Klas Magnusson     04:07:38 H13                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Johan Fridlund Team Ultrasweden 1967 04:07:48 H14                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Ken Hakata IF Linnéa   04:07:57 H15                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Martin Johansen
Youme Agency 1974 04:08:30 H16                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Mats Vidinger Team S.I 1974 04:08:44 H17                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Tobias Röstlund Sträcklöpet 1970 04:09:59 H18                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Kristian Berglin SLDK   04:11:57 H19                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Örjan Mached   1969 04:13:26 H20                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Bengt Nilsson Stockholm HHH 1962 04:14:38 H21                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Ola S Gustafsson SOK Aneby 1967 04:17:48 H22                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Tom Axelsson Axa SC 1969 04:18:50 H23                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Patrik Permats Tyresö 1972 04:20:14 H24                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Anders Frostenson Lidingö 1970 04:21:26 H25                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Mats Karlsson Hästkrafterna 1964 04:22:30 H26                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Jonas Wängberg Västerås LK 1972 04:23:02 H27                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Tomas Eriksson   1983 04:23:21 H28                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Benoit Lasjaunias KOT 1989 04:24:03 H29                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Johan Persson   1968 04:26:48 H30                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Ulf Almqvist IF Linnéa 1981 04:27:07 H31                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Urban Rossäng Vansbro Marathon 1967 04:30:05 H32                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Dan Välitalo Pajalan Pixi Pojat 1971 04:30:12 H33
Skribent: Roger Carlsson

 

 Kontakta oss på This is a mailto link

och kolla även in oss på Instagram

Medlemsbloggar

 klicka in och läs!

har du någon? hör av dig!

Postadress:
Västerås LK - Friidrott
Daniel Allard, Bohusvägen 23
72244 Västerås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info