Hoppa till sidans innehåll

Lassemajaloppet

12 SEP 2011 16:28
En hel drös med tävlingssugna medlemmar sprang Lassemajaloppet i söndags, nedan har ni resultaten:
  • Uppdaterad: 14 SEP 2015 21:43

Alla resultat hittar ni här: Lassemajaloppet.se

 

 


Herrar 23 km







1038 Janzon Per               Arboga SK            H23    01.28.32
1049 Wikeling Magnus          Arboga               H23    01.29.00
1066 Engqvist Robert          Enhörna IF           H23    01.29.39
1058 NilvŠr Patrik            KFUM Örebro          H23    01.30.20
1067 Andersson Magnus         Smug Runners         H23    01.35.22
1053 Vikman Tommy             Uppsala IF           H23    01.36.19
1042 Landstorp Patrik         Eskilstuna IK Triat  H23    01.37.10
1052 Ek Daniel                Västerås LK          H23    01.39.10
1043 Larsson Tony             Kungsörs SK          H23    01.40.10
1041 Landstorp Fredrik        Cadhouse             H23    01.44.08
1031 Andersson Mikael         Västerås LK          H23    01.45.38
1065 Lagerberg Johan          Arboga SK            H23    01.49.50
1059 Birkestål Mats           Köping               H23    01.54.45
1046 Slomski Jan              Västerås LK          H23    01.55.13
1062 Ericsson Patrik          Göteborg             H23    01.58.44
1048 Widmark Magnus           Örebro               H23    01.59.16
1044 Larsson Ulf              Eskilstuna           H23    02.00.27
1045 Myyryläinen Jouko        IKW Köping           H23    02.01.30
1060 Eriksson Magnus          Eskilstuna           H23    02.01.53
1040 Kvassman Jan             Lund                 H23    02.02.49
1033 Ek Kurt                  Vilsta IK            H23    02.03.15
1054 Whern Mikael             Köpingskamraterna    H23    02.04.31
1064 Martinson Fredrik        Wismael IF           H23    02.04.51
1063 Ljungström Christian     Köping               H23    02.05.02
1055 Löwdin Mårten            Köpingskamraterna    H23    02.06.45
1057 Johansson Kristian       Västerås Löparklubb  H23    02.07.34
1034 Ek Tage                  Vilsta IK            H23    02.07.44
1050 Natt och Dag Patrik      Eskilstuna           H23    02.09.51
1056 Pettersson Göran         AT-Fritid            H23    02.09.52
1036 Engquist ke C           Enskede              H23    02.27.36
1061 Holmström Lars           IK Westmannia        H23    02.35.46
1051 Kihlman Bernt            Köping               H23    02.47.06

 

 


Damer 23 km







1010 Berg Kajsa               Huddinge AIS         D23    01.33.24
1003 Elmes Julia              Köping               D23    02.00.11
1009 Rudin Anette             Karlslunds IF        D23    02.02.38
1000 Andersson Malin          Arboga               D23    02.05.21
1007 Nordin Sandra            Eskilstuna           D23    02.05.40
1006 Wreder Alba              Västerås             D23    02.06.00
1001 Brink Maria              Västerås LK          D23    02.20.35
1002 Dahlsberg Saga           IKW Köping           D23    02.35.49
1008 Krstanovska Anica        Göteborg             D23    02.36.02
Skribent: Roger Carlsson

 

 Kontakta oss på This is a mailto link

och kolla även in oss på Instagram

Medlemsbloggar

 klicka in och läs!

har du någon? hör av dig!

Postadress:
Västerås LK - Friidrott
Daniel Allard, Bohusvägen 23
72244 Västerås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info